Your browser doesn't support some modern features in use on this website.
Please download one of the following modern browsers to continue.
Menu

GCC Road Race Championship A B C D + W

2018 Sunday September 9

A Grade: Malcolm Blake

B Grade/Womens: Bronwyn Jones

C Grade: Jack Trimboli

D Grade: Tony Jones


2017 Sunday July 23

A Grade: Malcolm Blake

B Grade: Greg Pattison

C Grade: Jack Trimboli

D Grade: Michael Andreazza

Womens: Jennifer Massey


2017 Sunday April 9

A Grade: Billy Sewell

B Grade: Richard (Dick) Hore

C Grade: Sarah Trotter

D Grade: Tara Payne

Women's: Sarah Trotter


2016 Sunday December 4

A Grade: Angus Harris

B Grade: Peter Stockwell

C Grade: Michael Taylor

D Grade: Frank Signor

Womens: Bronwyn Jones


2016 Sunday December 4

A Grade: Malcolm Blake

B Grade: Tony Sampson

C Grade: Frank Signor

D Grade: Cody Rigon

Womens: Bronwyn Jones


2015 Sunday December 6

A Grade: Angus Harris


2014 Sunday December 7

A Grade: Peter Budd


2013 Sunday December 1

A Grade: Paul Clancy


2012 Sunday December 2

A Grade: Malcolm Blake


2011 Sunday December 4

A Grade: Paul Clancy


2010 Sunday December 5

A Grade: Peter Budd


2009 Sunday December 6

A Grade: Phil Twigg


2008 Sunday December 7

A Grade: Paul Clancy


2007 Sunday December 2

A Grade: Paul Clancy


2006 Sunday December 3

A Grade: Paul Clancy


2005 Sunday December 4

A Grade: Paul Clancy


2004 Sunday December 5

A Grade: Stephen Bertoldo


2003 Sunday December 7

A Grade: Jason Minato


2002 Sunday December 1

A Grade: Jason Minato


2001 Sunday December 2

A Grade: Robert Minato


2000 Sunday December 3

A Grade: Robert Minato


1999 Sunday December 5

A Grade: N Dunstone


1998 Sunday December 6

A Grade: N Dunstone


1997 Sunday December 7

A Grade: Stephen Bertoldo


1996 Sunday December 1

A Grade: S Green


1995 Sunday December 3

A Grade: Robert Minato


1994 Sunday December 4

A Grade: Stephen Bertoldo


1993 Sunday December 5

A Grade: Jeffrey Stoll


1992 Sunday December 6

A Grade: Baden Burke


1991 Sunday December 1

A Grade: Baden Burke


1990 Sunday December 2

A Grade: Baden Burke


1989 Sunday December 3

A Grade: Baden Burke


1988 Sunday December 4

A Grade: Baden Burke 


1987 Sunday December 6

A Grade: Baden Burke


1986 Sunday December 7

A Grade: R. Binks


1985 Sunday December 1

A Grade: P. Turkington


1984 Sunday December 2

A Grade: J. Burke


1983 Sunday December 4

A Grade: S. Conlan


1982 Sunday December 5

A Grade: R. Dallest


1981 Sunday December 6

A Grade: S. Conlan


1980 Sunday December 7

A Grade: R. Turkington


1979 Sunday December 2

A Grade: Robert Minato


1978 Sunday December 3

A Grade: J. Burke


1977 Sunday December 4

A Grade: S. Conlan


1976 Sunday December 5

A Grade: A. Howard


See other club results at Events or Competitions

Coffee Machine
  • Coffee Machine
  • cycling coffee i
  • cycling coffee i
  • Griffith Vineyard
  • Griffith Vineyard
  • Vineyard
  • Vineyard
  • oranges
  • oranges
  • Visit Griffith wineries
  • Visit Griffith wineries
  • Cocoparra
  • Cocoparra
  • Griffith crops
  • Griffith crops
  • Autumn Darlington Point
  • Autumn Darlington Point
  • Griffith Cotton Harvest
  • Griffith Cotton Harvest
  • Griffith harvest
  • Griffith harvest
  • Griffith Street
  • Griffith Street
  • Prune Industry
  • Prune Industry
  • Riverina Tourism
  • Riverina Tourism